Haber

Emekli polis, ‘Battal Gazi’ filminden esinlenerek yaptığı tuzakla tavukları öldüren tilkiyi yakaladı

Emekli polis, ‘Battal Gazi’ filminden esinlenerek yaptığı tuzakla tavukları öldüren tilkiyi yakaladı

Tilkiye Türkçe nakarat sıralayan emekli polisin sözleri onu güldürdü.

Emekli Polis Saadettin Öncel:

“Böyle iki üç tilkiyle gelme, köpekleri oyalayıp tavukları yersin.”

“Seni ormana süreceğim”

Antalya’nın farklı noktalarındaki çiftliklere 1 yıl boyunca musallat olan ve yüzlerce tavuğu telef eden tilki, ‘Battal Gazi’ filminden esinlenerek emekli polisin kurduğu tuzakla yakalandı. Canlı yakalanan tilkiyle ilgili türküler söyleyen emekli polis, “Böyle iki üç tilkiyle gelip köpekleri oyalayıp tavukları yemeye gerek yok. seni yakalayacağız. seni ormana sürgüne göndereceğiz.”

Muratpaşa ilçesine bağlı Güzeloba ve Tarım mahallelerindeki çiftliklerde son 1 yıldır tavukların telef edildiği bilgisini alan emekli polis memuru, geçtiğimiz gün bir arkadaşının çiftliğinde aynı forma sahip çok sayıda tavuğun öldürüldüğünü öğrendi. . Bunun üzerine daha önce ‘Battal Gazi’ filminden esinlenerek yaptığı tuzağını arkadaşının çiftliğine götüren Öncel, tavuk eti koyarak beklemeye başladı. Dün gece yine çiftliğe gelen tilki tuzağa girerek yakalandı.

“Seni ormana süreceğim”

Tilki yakalandıktan sonra Saadettin Öncel’in tilkiye söylediği sözler onu güldürdü. “İki üç tilkiyle iki üç tilki gelip tavukları besliyor diye bir şey yok. Tabii ben seni bir gün yakalarım dedim. Sürgüne göndeririz.” aç, seni doyururduk. Biz zaten tavuk, hindi, köpek besleriz, size de yedirirdik. Yapacak bir şey yok, tavukla doğuyorsunuz, doğamızda hayvan sevgisi var” dedi.

Önel, tilkiyi Tabiat Savunma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü gruplarına teslim edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu