Haber

Kemalpaşa İstihdam Çatısı ‘Kemalpaşa Kariyer’

Kemalpaşa Belediyesi, ilçedeki istihdam sorununun çözümüne yönelik çalışmalarını dijital ortama taşıdı.

Kemalpaşa Belediyesi, vatandaş ve iş arayan firmaları buluşturmak amacıyla İşkur ile protokol imzalayarak belediye bünyesinde “Kemalpaşa Kariyer” web portalını hizmete açtı. Projenin hayata geçmesiyle birlikte ‘www.kemalpasakariyer.com’ adresine başvuran mühendisten öğretmene, kasiyerden hemşireye, satış elemanından sekretere birçok farklı meslekten vatandaş, mevcut iş ilanlarına başvuru yapabilecek. ücretsiz kullanıcı hesabı ve web sitesinde özgeçmiş.

İşverenler tarafından da aktif olarak kullanılan bu portal sayesinde iş ve işçi bulma süreçleri hız kazanmaktadır. Kemalpaşa Belediyesi, 2019 yılında devreye aldığı iş bulma ofisi ile 15 farklı ilden 13 bin iş arayan vatandaş ve patron arasında köprü kurarak 6 bin kişiye istihdam sağladı.

‘ÇAĞIN İHTİYAÇLARINA UYGUN’

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, sosyal belediyecilik anlayışıyla bu uygulamayı hayata geçirdiklerini belirterek, “Tarım ve doğa gibi birçok önemli değeri bünyesinde barındıran ilimiz, tarım alanında İzmir’in en değerli ilçelerinden biridir. endüstri. İki organize sanayi bölgesini bünyesinde barındıran ilçemizde her yıl onlarca yeni fabrika açılıyor ve açılan her fabrika istihdam demek. Bu istihdamı karşılamak üzere Kemalpaşa Mesleki web portalını belediyemiz bünyesinde hayata geçirdik.

Kemalpaşa İşgali ile vatandaşlarımız çağın gereklerine uygun başvurularını yapabilecek ve ilçemizdeki iş imkanlarına doğrudan ulaşabilecek. Bugüne kadar olduğu gibi her alanda vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu